by baris baris

Konu: Dünyanın Duyduğu Hikayeler Değişirse, Dünya Değişir

Konuşmacılar: Judith Malika Liberman

Tarih : 15/09/2021

Saat : 18:30-19:30

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Masallar bize bu yolculukta yol gösterenler;

Binlerce senedir gönülden ağıza, ağızdan kulağa, kulaktan gönüle süzüle süzüle bize gelen şifalı simgesel yolculuktur masal. Masallarda kahraman plansız yola adım atan, risk alan kişidir. Masallarda aşk kazanır. Masallarda son ekmek lokması paylaşılır. Masallarda en küçük olan kazanır. Ve kuyunun dibine düştüğümüzde yeni sihirli dünyalar keşfederiz. Masallar atalarımızın sesidir. Kulaklarımıza fısıldıyor ve bizi hayatımızı yeniden yorumlamaya çağırıyorlar.

Bizler çoğu zaman hep aynı hikayeleri anlattığımızda başka bir dünyanın mümkün olduğunu unutuyoruz. Halbu- ki hayatımızı onu yaşarken değil onu anlatırken yaratıyoruz. Ve anlattığın hikaye ne kadar sihir doluysa, hayatın da o kadar sihir ve hayret dolu olur.

Gelin hatırlamak için 15 Eylül akşamı saat 18.30’da sevgili Judith’in peşine takılalım. Farklı bir dünyanın mümkün olduğunu hatırlamak  ve ona giden yolu beraber hayal etmek için buluşalım.

Judith Malika Liberman Kimdir?

Hemen hepsi birer başucu kitabı haline gelen ve onbinlerce okura ulaşan “ Masal Terapi “, “Masallarla yola çık” , ”Bana bir masal iyi gelir “ “ Önce hayal “ kitaplarının yazarı Judith Malika Liberman bize masalı hatırlatan kadın. Bir masal anlatıcısı, eğitmeni ve sanat terapisti.

1978 yılında doğan Liberman’ın 14 yaşında başlayan masal anlatıcılığı yolculuğu, katıldığı bir eğitimin ardından topluluklara masal anlatmakla halen devam etmekte. Sorbonne Üniversitesi Dilbilimi Bölümü’nde yüksek lisans yapıp, Pomona Üniversitesi’nde tiyatro, Paris Konservatuarı’nda profesyonel masal anlatıcılığı eğitimi aldı.Pek çok Uluslararası festivale katılan Liberman sahnede, kitapçılarda, okullarda, kütüphanelerde,parklarda ve galerilerde, her ortamda masal anlatmaya devam etmekte.

Türkiye’de de 10 yıldır yetiştirdiği yeni nesil Anadolu masalcılarıyla masal anlatıcılığının yeniden canlanmasına katkıda bulunan Liberman, İstanbul’da düzenli olarak her ay yeni bir temayla masal anlatma geceleri düzenliyor.

Etkinlik webinar formatında olacaktır.