by ICF Türkiye ICF Türkiye

Webinar konusu : Dönüştüren Koçluk Hikayeleri #5

Konuşmacılar: Gözde Avcıoğlu, Bosch Türkiye IT Yöneticisi ve Kurum içi Profesyonel Koç – Arda Aslan, Bosch Otomotiv Yedek Parça Türkiye ve Orta Doğu Bölge Direktörü

Moderatör: Tuna Aktuna, ICF Türkiye Başkan Yardımcısı

Tarih : 09/12/2020

Saat : 18.30

Katılımcı kapasitesi: 500 kişidir. Webinar herkese açıktır.

Kayıt linki:

Kayıt : Aşağıdaki butona tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Gözde Avcıoglu Avdel Kimdir?

Gözde Avcıoğlu Ade orta ve yüksek öğrenimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Amerika’da burslu olarak MBA masterı yaptı ve yan dal olarak enformatik yüksek lisansını tamamladı.

Kariyer yolculuğuna Havelsan’da SAP Danışmanı olarak başlayan Avdel, daha sonra Bosch Türkiye’de sırasıyla SAP Danışmanlığı, Proje Yöneticiliği ve IT Yöneticiliği görevlerini üstlendi. Bu süreçte yönetici koçluğu ve NLP alanlarında kendini geliştiren Avdel; Bosch kurum içi çalışan ve yönetici koçu ve yüksek performanslı takım koçu olarak danışmanlık vermektedir. Master seviyede NLP Practioner formasyonuna sahip olan Avdel, aynı zamanda TEV, Payda, Yeni Bir Lider, Genç Üniversiteli Kadınlar Derneklerinin gönüllü koçu olarak çalışmaktadır.

 

Arda Arslan kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden 2004 yılında mezun olan Arda Arslan, çalışma hayatına 2003 yılında Bosch Otomotiv Yedek Parça Fabrikası’nda stajyer olarak başladı.  2004-2006 yılları arasında Offenburg Üniversitesi Almanya’da enerji değişimi ve yönetimi alanında master eğitimine devam eden Arslan, paralel olarak  Almanya’daki Bosch Otomotiv Yedek Parça Genel Merkezi’nde pazarlama departmanında stajyer olarak çalışmaya devam etti.

Eğitimini tamamladıktan sonra, 2006-2008 yılları arasında Londra, İngiltere’de Bosch Otomotiv Yedek Parça işbiriminin ürün yöneticisi olarak aktif kariyerine başlayan Arslan, 2008 yılı itibari ile Almanya’da Bosch Otomotiv Yedek Parça Genel Merkezi’nde ürün yöneticiliği görevine devam etti. 2012 yılına kadar Almanya’da çalışan Arslan, Uzman Ürün Yöneticiliği ve Orijinal Ekipman Satış  (OES) Takım Liderliği görevlerini yerine getirdi.

Arda Arslan Nisan 2012 itibarıyla Türkiye’ye dönerek, Bosch Türkiye’de OES bölümünde Satış Proje Liderliği görevini üstlendi.  2013-2015 yıllarında Bosch Termoteknik’te Pazarlama Marka Yönetimi Bölüm Yöneticisi olarak çalıştı. Bu görevden sonra 2015 ile 2019 yılları arasında Bosch Türkiye  Otomotiv Yedek Parça iş kolunda ciro, karlılık, şirket kar ve zarar yönetimi, lojistik, müşteri ilişkileri ve takım gelişimi yönetiminin gerçekleştirilmesi gibi önemli sorumluluklar aldığı Ülke Satış Direktörlüğü görevini yürüttü.

Ocak 2020 itibari ile Bosch Otomotiv Yedek Parça biriminin Türkiye ve Orta Doğu Bölge Direktörlüğü görevini üstlenen Arslan’ın sorumluluk alanında Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri (UAE), Suudi Arabistan (KSA), Ürdün, Umman, Lübnan, Katar, Kuveyt, Irak, Bahreyn, Yemen, Pakistan, Afganistan ve Suriye yer alıyor. Arslan, Satış, Pazarlama, Satış Sonrası Destek, Bosch Servis Yönetimi ve Tedarik Zinciri Yönetimi konularında hizmet veren birimin sorumluluğunu halen devam ettirmektedir. Dünya genelinde 15.000 üyesi bulunan, en büyük bağımsız araç onarım servis zinciri ‘Bosch Car Service’ organizasyonu da Arda Arslan’ın sorumluluğunda bulunmaktadır.

1981 doğumlu olan Arda Arslan ileri derecede İngilizce ve Almanca biliyor. Evli ve iki çocuk babası olan Arslan’ın hobileri arasında seyahat etmek, amatör yazarlık ve kayak sporları bulunuyor