by ICF Türkiye ICF Türkiye

Üyelere Özel İçerik

İçeriği görüntülemek için giriş yapınız

Webinar konusu : Dönüştüren Koçluk Hikayeleri #4

Moderatör: Tuna Aktuna

Konuşmacılar :Çakır Dilek Yunar – Erim Kırca

Tarih : 14/10/2020

Saat : 18.30

Katılımcı kapasitesi: 500 kişidir.

Kayıt linki: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_aOGgxnKKSFyAdq1290w5DA

Webinar herkese açıktır.

Çakır Dilek Yunar – Wish And Future Gelişim Merkezi Kurucusu

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezuniyetinden sonra Maliye Bakanlığı İzmir Defterdarlığı bünyesinde iş hayatına başlamıştır. Akabinde Ege Bilgi İşlem Merkezi’nin Kuruluşu projesine seçilerek 1 yılllık Ege Üniversitesi Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Bilgisayar Programcılığı eğitimini tamamlamış ve projede 3 yıl süreyle görev almıştır.

Eş zamanlı olarak aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim dalında Yüksek Lisansını tamamlarken, Mali Tahlil Uzmanı olarak Yapı ve Kredi Bankası’nda bankacılığa adım atmıştır. Mali Tahlil Birim Başkanlığı, Hizmet içi Eğitmen, Ticari Müşteri Temsilciliği, Şube Müdür Yardımcılığı, Bölge Müdür Yardımcılığı ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Bankacılık sürecinde Finansal Analiz, Krediler, Yöneticilik gibi çeşitli alanlarda eğitimler vermiştir. Bankacılığını 2008 yılında emekli olarak noktalamıştır.

Akabinde “Profesyonel Koçluk” ile tanışmış, usta bir koç olmaya karar vererek koçluk eğitimlerini tamamlamış ve onu destekleyen yan eğitimlere devam ederken, ICF Türkiye bünyesinde aldığı görevlerle, gönüllülükle sektörün gelişimine hizmet etmiştir. Halen ICF Türkiye-Ege Bölge Temsilcisidir.

Wish And Future Gelişim Merkezi kurucusu olarak, birey ve kurumların bütünsel gelişimlerine yönelik, gelişim programları hazırlamakta, sunmakta, birey, grup ve takım koçluğu hizmetleri vermektedir.

Pozitife odaklı, öğrenme ve öğrendiklerini paylaşma aşığı, sade ve kolay yaşam felsefesinde, vizyoner kimliği ile fayda üretmeye ve hayallerinde ilerlemeye devam etmektedir.

Erim Kırca – Hugo Boss Yetenek Yönetimi Lideri

Çalışma hayatına 2006 yılında Hugo Boss’ta Üretim Mühendisi olarak başlayan Erim Kırca aynı şirkette yıllar içerisinde üretim, finans gibi farklı departmanlarda görevler üstlendikten sonra 2011 yılında Organizasyonel Gelişim Uzmanı olarak insan kaynakları alanına geçiş yapmıştır. 2015 yılında Yetenek Yönetimi departmanına geçen Erim Kırca halen aynı şirkette Yetenek Yönetimi Lideri olarak görev yapmaktadır. Ekibi ile beraber Hugo Boss’un tüm eğitim, gelişim, performans ve yetenek süreçlerinin yönetiminden sorumludur. Bu rolünün yanısıra hem kurum içinde hem de Hugo Boss Solutions çatısı altında kurum dışında eğitmen, takım koçu, fasilitatör ve profesyonel koç olarak bireylerin ve takımların gelişimini desteklemektedir.

2005 yılında Tekstil Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisansı yapan Kırca, halen Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde doktora yapmakta, Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı’nda yetenek yönetimi ve inovasyon üzerine akademik çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.