by baris baris

Webinar konusu : Dönüştüren Koçluk Hikayeleri #3

Moderatör: Tuna Aktuna

Konuşmacılar :Hande Yalgın – Uğur Cem Yıldız

Tarih : 08/07/2020

Saat : 18.30

Katılımcı kapasitesi: 500 kişidir.

Kayıt linki: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_HFokF-gST5e2lo7vpl4nDA

Panel sadece ICF Türkiye üyelerine açıktır.

Hande Yalgın – Logo Group İnsan ve Organizasyonel Dönüşüm Grup Başkanı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları programına devam etmiş, ilerleyen yıllarda ise Coaching Training Institute CPCC -Co-active Koç sertifikasını almıştır. Hande Yalgın, kariyerine 1993 yılında öğrencilik döneminde başlamış olup 1998 itibariyle PERYÖN, Koç Holding – Avis Rent A Car, Arkas Holding, Turkcell, Yıldız Holding gibi kurumsal firmaların İK, Organizasyonel Değişim ve Gelişim alanlarında farklı pozisyonlarda görev almış, 2012-2018 yılları arasında, Vodafone Türkiye’de sırasıyla Ticari Birimler İK İş ortakları Direktörü, ardından İşe Alım, Yetenek, Eğitim, Gelişim, Çeşitlilik & Dahiliyet ve İşveren Markası yönetiminden sorumlu Direktör olarak görev yapmıştır.Kariyerinde birçok organizasyonel dönüşüm, kültürel dönüşüm, şirket satınalma ve birleşme projesi yürütmüş olan Hande Yalgın Temmuz 2018 tarihinde Logo’ya katılmış olup, İnsan ve Organizasyonel Dönüşüm Grup Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Logo Grup Komitesi üyesidir.

 

Uğur Cem Yıldız – TOFAŞ İnsan Kaynakları Yöneticisi

ODTÜ Endüstri Mühendisliği ve Uludağ Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans mezunu olan Uğur Cem Yıldız, çalışma hayatına 2002 yılında TOFAŞ İnsan Kaynakları’nda başladı. 2005-2014 yılları arasında organizasyonel gelişim, iş mükemmeliyeti ve bilgi teknolojileri alanlarında farklı yönetim görevleri üstlendi. 2014 yılında İK alanına geri döndü. Şu an Yetenek Kazandırma, Yetenek Yönetimi, Ücret ve Yan Faydalar, İK İş Ortağı (HRBP), Organizasyonel Gelişim gruplarını içeren bölümden sorumlu olarak çalışıyor.

‘İnsan Odaklı Tasarım’ adlı kitabın yazarı, aynı zamanda 2000 yılından bu yana ürettiği ve ilgi alanına giren konuları ugurcemyildiz.com adresindeki kişisel blogunda yayınlıyor. Son dönemlerde ise koçluk, takım koçluğu, bireysel gelişim ve insan odaklı çevik yenileşim gibi konular üzerinde çalışıyor.