by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu: Dönüştüren Koçluk Hikayeleri

Konuşmacılar: Yeşim Çokeker

Tarih : 14/04/2021

Saat : 18:30-20:00

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Yeşim Çokeker

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde okurken İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi Formasyon Eğitimini de alarak mezun olan Yeşim Çokeker sonrasında İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı.20 yılı aşkın süredir deneyimlediği yöneticilik, danışmanlık, eğitmenlik disiplinlerini koçlukla taçlandırarak ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyon eğitimiyle FCPC unvanını ve Çevik Koçluk Sertifika Programı eğitimini de tamamlayarak Çevik Koç unvanını aldı.

Üniversitede okurken başladığı perakende sektöründeki kariyerinden 12 yıl sonra satış ve pazarlama yöneticisi olarak ayrılan Yeşim Çokeker, danışmanlık sektörüne geçerek 2004 -2013 yılları arasında Türkiye’nin önemli kurumsal şirketlerinde ‘Danışman ve Eğitmen’ olarak çeşitli projelerde görev aldı.

2014 yılında kariyerine DeFacto’da devam etme kararı alan Yeşim Çokeker sırasıyla Mutluluk Yönetimi, İşveren Markası ve İç İletişim, Akademi ve Yetenek Yönetimi, Yetenek Kazanımı, Ücret ve Yan Haklar, Bordro ve Özlük işlerinden sorumlu oldu. Mart 2021 itibariyle DeFacto’nun global ve fijital bir moda markası olma vizyonuna ulaşması için 30 ülkede 15.000 çalışana Head of HR olarak liderlik etmektedir.

Aynı zamanda TEGEP Eğitim ve Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Yeşim Çokeker, öğrenme ve gelişim alanında toplumsal katkı sunmaya devam etmektedir.