by ICF Türkiye ICF Türkiye

Üyelere Özel İçerik

İçeriği görüntülemek için giriş yapınız

Konu: Dönüştüren Koçluk Hikayeleri

Konuşmacılar:
BURCU YAROĞLU – HSBC Türkiye Satınalma Ülke Yöneticisi
NADİRE YÜCETÜRK – HSBC Türkiye Eğitim ve Yetenek Gelişimi Kıdemli Yöneticisi

Tarih : 10/11/2021

Saat : 18:30-20:00

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Konuşmacı: BURCU YAROĞLU

HSBC Türkiye Satınalma Ülke Yöneticisi

Ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde, üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

1998 yılında Arçelik Eskişehir Buzdolabı Fabrikası’nda üretim mühendisi olarak başladığı profesyonel iş hayatına 2000-2005 yıllarında, Arçelik Satınalma Departmanı’ nda devam etmiş, 2005 yılında Finansbank A.Ş.’ de Satın Alma Birim Yöneticisi olarak göreve başlamıştır. 2008 yılında Satın Alma ve İç Hizmetler Grup Yöneticiliği görevine terfi etmiş ve kurumdan ayrılana kadar bu görevi sürdürmüştür. 2017 yılında başladığı HSBC Türkiye Satınalma Ülke Yöneticiliği görevine hala devam etmektedir. Koşullar ve ihtiyaçlar doğrultusunda doğru satınalma stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması, sürdürülebilir tedarikçi ilişkileri kurulması ana sorumluluk alanlarındandır.

Koçluk ile tanışması 2012 yılına dayanmaktadır. Hem o dönem çalıştığı kurumun açtığı eğitimlere katılarak hem de bireysel olarak aldığı eğitimlerle koçluk serüvenine başlamıştır. 2021 yılında HSBC bünyesinde uygulamaya alınan İç Koçluk Projesi kapsamındaki koçluk eğitimlerini tamamlamış, devam eden kurum dışı bireysel koçluklarına ve kurum içindeki mevcut görevlerine ek olarak HSBC  iç koçlarından biri olmuştur.

Bir kız çocuğu annesidir. Kızı, içindeki çocuğu beslemek konusunda en kuvvetli enerji kaynağıdır

Konuşmacı: NADİRE YÜCETÜRK

HSBC Türkiye Eğitim ve Yetenek Gelişimi Kıdemli Yöneticisi

1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuş ve kariyerine Demirbank’ta Ankara Şube Kurumsal Müşteri Temsilcisi olarak başlamıştır. 1999 yılında İngiltere University of Birmingham’da  International Banking and Finance alanında yüksek lisans derecesini  tamamlamıştır. Kariyerine İstanbul’da devam etme kararı alarak 2000 yılında Kurumsal Bankacılık, Finansal Kurumlar ekibine katılmıştır. 2001 yılında HSBC bünyesine katılmış, 2006 yılına kadar aynı işkolunda çalışmaya devam etmiştir. 2007 yılında kariyerinde önemli bir değişiklik yaparak İnsan Kaynakları’na geçmiş ve İnsan Kaynakları bünyesinde İK Danışmanlığı, Organizasyonel Gelişim, Yetenek Yönetimi, Performans Yönetimi ekiplerinde görev yapmıştır. 2016 yılından bu yana Eğitim ve Yetenek Gelişimi ekibinde yöneticilik rolünü sürdürmektedir.

Farkındalıkla gelen gelişim isteği ve yaşamın sürprizlerini rahatlıkla kucaklayabilmek amacıyla çıktığı gelişim yolculuğunda koçluk ile tanışmış ve 2014 yılında CTI Co-Active koçluk eğitimini tamamlamıştır. Bu alanda derinleşmek amacıyla eğitimine devam ederek 2015 yılında CTI Co-Active Coach (CPCC) sertifikasını almıştır. 2016 yılında International Coaching Federation ( ICF) ACC ünvanını da alarak yolculuğuna devam etmiştir. Gelişimin sürekliliğine inanır. Bu nedenle Optimum Denge Modeli; Gestalt Group Works; TPC Yönetici Koçluğu ve Mentorluğu; AoEC Systemic Team Coaching; Aeris Team Coaching programları tamamlamıştır.

Evli ve üç kız çocuğuna sahip bir annedir.