by ICF Türkiye ICF Türkiye

Üyelere Özel İçerik

İçeriği görüntülemek için giriş yapınız

Konu: Direnç Ve Çatışmayı Çözmeye Yönelik Yenilikçi Bir Yaklaşım -Lewis Derin Demokrasi

Konuşmacılar: Cahide Akkuzu, MCC – ORSC Yönetici ve Takım Koçu, Lewis Derin Demokrasi CoResolve Eğitmeni

Tarih : 17/11/2021

Saat : 18:30-20:00

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Arnold Mindell’in süreç̧-odaklı psikolojisini temel alan Derin Demokrasi, Güney Afrika’da demokrasiye geçiş dönemi sırasında geliştirilmiş bir çatışma yönetimi yaklaşımıdır. Lewis Derin Demokrasi bu yaklaşımı kullanarak görüş farklılıkları olan gruplarda veya ilişkilerdeki direnci ve çatışmayı çözen bir araç seti geliştirmiştir. Bu yenilikçi yaklaşım toplantıları daha etkin yönetmenizi, işbirliğine dayanan katılımcı kararlar alabilmenizi ve görüş ayrılıklarını ilişkileri geliştirmek amacıyla kullanabilmenizi sağlamaktadır.

Bu webinar kapsamında Lewis Derin Demokrasi kökeni ve felsefesini keşfedeceksiniz. Lewis Derin Demokrasinin önemli araçlarından bir tanesi ile tanışacaksınız, bu araç ile direnci çok erken safhalarda teşhis edebilmeyi öğreneceksiniz. Yine bu teşhis aracını kullanarak, işler zorlaştığında, kendi alışılagelmiş tepki kalıbınızı keşfedebileceksiniz