by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu: Büyük Önder Atatürk’ün İzinde Koçluğa Bakış

Konuşmacı: Pınar Ayhan – Sanatçı/Tarih Anlatıcısı

Moderatör: Özge Kovalı Yiğit – Profesyonel Koç, PCC

Format: Zoom Toplantı

Tarih : 30/11/2022

Saat : 20:00 – 21:00

Kontenjan: 500 kişi. Katılım Ege Bölgesine açıktır ve ücretsizdir.

Kayıt : Aşağıdaki butona tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Büyük Önder Atatürk’ü minnetle ve özlemle anarken koçluğun en temel yetkinliklerinden olan “dinleme” yi nasıl sanata çevirdiğini ve empati gücünü, vizyoner ve bütünsel bakış açısını, güçlü yönleri fark eden değer odaklı yaklaşımını, “”Pınar Ayhan’dan kendine özgü hikayeler”” ile dinleyeceğiz.
ICF Ege Bölge Temsilciliğinin katkılarıyla hazırlanan etkinliğimize üye koçlarımızı bekliyoruz.

Pınar Ayhan Hakkında

Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler alanında master dersleri almıştır.
Uzun yıllar TRT’de sunuculuk yapmış olan Pınar Ayhan, ülkemizi Eurovision Şarkı Yarışmalarında derece ile temsil etmiş bir müzisyenimizdir. Ankara’nın önemli müzisyenleri ile çalışarak, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukluğundan ölümüne kadar olan önemli kesitleri içeren “”Kemâl”” adlı müzikli anlatıyı ve “”Dinle Çocuk”” müzikal belgeselini yazarak sahneye koymuştur. Türkiye’nin ilk seyyar sergisi Karadeniz Vapuru’nun hikayesini anlattığı “”Orada Duruverseydi Zaman”” müzikal belgeselini, “”Atatürk’ün Sergi Vapuru”” adıyla kitap haline gelmesini sağlamıştır..

Bu iki müzikal belgesel projenin yanısıra, “”Ezgisi Olan Hikâyeler / Hikâyesi Olan Kadınlar””, “”Zamansız Ezgiler””, “”Aşk Olsun!””, “”Fakat Ne Eğlenmişiz!”” gibi konularına özgü müzikli performanslar sergilemektedir.
​​​
Sahnede anlattıklarını sahaya taşıyarak topluma karşı sorumluluğunu yerine getirmek üzere adım atan Pınar Ayhan, köy ile kent arasında bütüncül yaklaşımla sosyal yardımlaşma, eğitim, kültür ve sanat köprülerini yeniden oluşturabilmek ve onarabilmek adına 2020 yılında başkanı olduğu “”Tohumluk Vakfı””‘nı kurmuştur. Ayrıca Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD), Ankara Halkla İlişkiler Derneği (AHİD) ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) kuruluşlarının da Genel Kurul üyesidir.