by ICF Türkiye ICF Türkiye

2020-2021 dönemi Yönetim Kurulu olarak göreve başladığımızdan beri sizlerden gönüllü projelerin yanında ücretli projelerin de gerçekleştirilmesi yönünde talepler alıyorduk. Ücretli projelere yönelik ilk açılışı, Dolmabahçe Rotary Kulübü ile tasarladığımız “BİRLİKTE GELECEĞE” projesi ile 2020 yılı sonunda gerçekleştirdik. Hem topluma hem de koçluk mesleğine katkısı olan bu projede, Rotaryen’ler koçluk hizmetini ICF Türkiye aktif üyesi tecrübeli koçlardan alırken, Rotaract’lar aynı hizmeti profesyonel ve kişisel gelişimleri için en etkili araçlardan biri olan koçluk hizmetini ücretsiz alarak faydalandılar. Projenin ilk etabı geçtiğimiz aylarda başarı ile tamamlandı. Projeye katılan Koç, Rotaryen ve Rotaract’lardan gelen geri bildirimlerin değerlendirilmesi sonucu, projenin ikinci etabına geçiyoruz. Proje Değerlendirme anketimize Roteryan ve Rotaract’lar tarafından verilen yanıtlardan bazıları ise şöyle;

 • “Kişinin kendini daha iyi tanıması, potansiyelini doğru kullanması için koçluk elzem. Koçluk hizmeti ile bireyin kendini keşfetmesi mümkün.”
  • “Kendini keşfediyorsun, kendi yansımanı ve içindeki sesi duyuyorsun ve asıl yapman gereken ve istediğin şey ortaya çıkıyor ve sonrasında bunu nasıl uygularsın yol gösteriyor.”
  • “Mükemmel.”
 • “Koçluk çok verimli ve özel bir hizmet keşke herkes alabilse.”
  • “ICF Türkiye Ailesine çok teşekkür ederim. 3 seanslık bu süreçte hayatımda kullanacağım bilgiler ve yetiler elde ettim.”

Proje sonrası gelen güzel ve farkındalık kazandıran bir süreç olduğu geri bildirimleri bize projenin devamını hızla hayata geçirmek adına yol gösterici oldu. Ve sizlere sürpriz bir haberle geliyoruz. Projemiz ikinci etabına başlıyor!

Projenin ikinci etabında 12 Rotaryen ya da Rotary dostu ile birlikte 12 Rotaract’a üçer seans koçluk hizmeti sağlanacaktır. İkinci etabın 3 ay içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

Projemize ilişkin diğer detayları ve katılım koşullarını aşağıda bulabilirsiniz.

Planlanan Proje Takvimi: 15 Nisan 2021 – 15 Haziran 2021

Projeye katılmak isteyen koçlar için başvuru kayıt linki 7 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 10:00’da açılacaktır ve aynı gün saat 18:00’da kapatılacaktır.

Projeye katılacak koçlarla, proje bilgilendirme toplantısı 09 Nisan Cuma saat 19:00’da yapılacaktır.

Ücretlendirme

 • Dolmabahçe Rotary ve diğer Rotary kulüplerinden Rotaryenlere veya Rotary dostlarına verilecek 3 seans koçluk hizmetinin görüşme başına ücret bedeli 350 TL (KDV hariç) olacaktır. Katılımcı Koç, yaptığı her ücretli koçluk görüşmesi için bir Rotaract’e ücretsiz koçluk hizmeti sağlayacaktır.
 • Ücretin nasıl faturalanacağı ve ödeneceği koç ile Rotaryen ve Rotary dostu arasında varılacak anlaşmaya istinaden belirlenecektir.

Koçlar için Proje Katılım Şartları:

 • Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) aktif üyesi olmak,
 • 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olmak.
 • Minimum 75 saatin ücretli koçluk olması kaydıyla toplamda minimum 100 saat koçluk deneyimine sahip olmak.
 • Minimum 15 sene iş deneyimine sahip olmak.
 • ICF Türkiye gönüllü projelerinden en az birinde çalışmış olmak.
 • Aşağıdaki koşulları kabul etmiş olmak:
  • 9 Nisan Cuma saat 19:00’da gerçekleşecek proje tanıtım toplantısına katılmak,
  • Eğitim ve deneyim belgelerini sunmaya hazır olmak,
  • Proje kapsamında minimum olarak belirlenen 3 seanstan sonra Rotaryen veya Rotary dostu ve Koç karşılıklı olarak hizmete devam etmek istemeleri halinde; 24 Eylül 2021 tarihine kadar proje şartlarında koçluk görüşmelerine devam etmeyi Rotaryen’in alacağı koçluk görüşmesi sayısı kadar koçluk hizmetini bir Rotaract’e ücretsiz olarak sağlamayı taahhüt etmek ve yaptığı koçluk anlaşmasında belirtmek.
  • Projeye daha önce katılmamış üyelerimiz önceliklendirilecektir. Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu asil üyelerimizin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Koçların Projeye Katılım Süreci:

Kayıt linkinin başlamasından itibaren ilk başvuru yapan 12 Koç seçilecektir. Bu koçlar, eşleştirmelerin yapılmasının ardından Rotaryen/Rotaryen Dostu ile kimya görüşmesini gerçekleştirecektir. Bu görüşmeden sonra her iki taraf da koçluk görüşmelerine devam etmek isterse koçluk görüşmelerine başlanacaktır. Aksi takdirde, başvuru sırasındaki sonraki koç projeye dâhil edilecektir.