by ICF Türkiye ICF Türkiye

Göreve başladığımızdan beri sizlerden gönüllü projelerin yanında ücretli projelerin de gerçekleştirilmesi yönünde talepler alıyorduk. Ücretli projelere yönelik ilk açılışı Dolmabahçe Rotary Kulübü ile tasarladığımız “BİRLİKTE GELECEĞE” projesi ile yapacağımızı iletmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.

Rotaryenlerin sponsorluğunda gerçekleşecek olan bu projemize Rotaryenlerin yanı sıra Rotaract’lar da katılacaklardır.  İlk aşamada 13 Rotaryen ya da Rotary dostu ile birlikte 13 Rotaract’a üçer seans koçluk hizmeti sağlanacaktır. 3 ay içinde tamamlanması öngörülen bu ilk aşamanın sonuçlarının değerlendirilmesini takiben, projeyi diğer Rotary kulüplerine de yaygınlaştırıp, büyütme arzusundayız.

Sizleri, uzun zamandır beklenen bu ücretli projemize katılmaya davet ediyoruz. Projemize ilişkin diğer detayları ve katılım koşullarını aşağıda bulabilirsiniz.

Planlanan Proje Takvimi: 1 Kasım 2020 – 31 Ocak 2021

Projeye katılmak isteyen koçlar için başvuru kayıt linki 22 Ekim Perşembe günü saat  9:00’da açılacaktır ve 24 Ekim Cumartesi günü saat 18:00’da kapatılacaktır.

Projeye katılacak koçlarla, proje bilgilendirme toplantısı 05 Kasım Perşembe saat 20:30’da yapılacaktır.

Ücretlendirme

 • Dolmabahçe Rotary ve diğer Rotary kulüplerinden Rotaryenlere veya Rotary dostlarına verilecek 3 seans koçluk hizmetinin görüşme başına ücret bedeli 350 TL (KDV hariç) olacaktır. Katılımcı Koç, yaptığı her ücretli koçluk görüşmesi için bir Rotaract’e ücretsiz koçluk hizmeti sağlayacaktır.
 • Ücretin nasıl faturalanacağı ve ödeneceği koç ile Rotaryen ve Rotary dostu arasında varılacak anlaşmaya istinaden belirlenecektir.

Koçlar için Proje Katılım Şartları:

 • Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) aktif üyesi olmak,
 • 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olmak.
 • Minimum 75 saatin ücretli koçluk olması kaydıyla toplamda minimum 100 saat koçluk deneyimine sahip olmak.
 • Minimum 15 sene iş deneyimine sahip olmak.
 • ICF Türkiye gönüllü projelerinden en az birinde çalışmış olmak.
 • Aşağıdaki koşulları kabul etmiş olmak:
  • 5 Kasım Perşembe saat 20:30’da gerçekleşecek proje tanıtım toplantısına katılmak,
  • Eğitim ve deneyim belgelerini sunmaya hazır olmak,
  • Proje kapsamında minimum olarak belirlenen 3 seanstan sonra Rotaryen veya Rotary dostu ve Koç karşılıklı olarak hizmete devam etmek isterlerse eğer, aynı koçluk seans ücretinden devam etmeyi ve Rotaryen’in alacağı koçluk görüşmesi sayısı kadar koçluk görüşmesi hizmetini bir Rotaract’e ücretsiz olarak 1 yıl boyunca sağlamayı taahhüt etmek ve bunu yaptığı koçluk anlaşmasında belirtmek.

Koçların Projeye Katılım Süreci:

Kayıt linkinin başlamasından itibaren ilk başvuru yapan 13 Koç seçilecektir. Bu koçlar, eşleştirmelerin yapılmasının ardından Rotaryen/Rotaryen Dostu ile kimya görüşmesini gerçekleştirecektir. Bu görüşmeden sonra her iki taraf da koçluk görüşmelerine devam etmek isterse koçluk görüşmelerine başlanacaktır. Aksi takdirde, başvuru sırasındaki sonraki koç projeye dahil edilecektir.