by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu: Bilgi’nin Koç Aracılığıyla Yaşamda Hayat Bulması

Konuşmacı: Jayson Knox, The Pasific Institute Türkiye Başkanı, Kurumsal Dönüşüm Uzmanı, Mentor

Moderatör: Esra Miller, PCC / ICF Türkiye YK Üyesi

Simultane Tercüman: Desire Cannon Canbaz, ICF Türkiye Pazarlama, Dijital ve Sosyal Medya Kurulu Üyesi

Tarih: 02/03/2022

Saat: 19:00-20:30

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

İngilizce’den Türkçe’ye simültane tercüme yapılacaktır.

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

2 Martʼta gerçekleşecek olan ICF Türkiye çarşamba akşamı buluşmamızda Koçʼun bilgi ile olan ilişkisine odaklanarak Koçʼun ‘ʼOlmaʼʼ haline yatırım yapmayı ve beslemeyi umut ediyoruz. Bilginin Koç aracılığı ile yaşamda canlanması, gerçekleşmesi ve hayat bulmasının önemine odaklanacağız.

Koçluk yetkinliklerinin yanı sıra Koçʼun kendisiyle tanıdık olması, kendisinde çalışması gereken yanlarının farkında olması ve Koçluk Alanʼa destek verirken kendi gerçekliği ile keşifte olan biri olmasına destek vermesi için bu haftaki konu ve konuşmacımızın harika bir araç olacağına inanıyoruz. Ayrıca Koçʼun yaşamını bu bütünlükte yaşayarak sadece Koçluk Alana değil toplumda da değişime giden yolda ilham olacağını biliyor ve buna tanıklık etmek için heyecanla bekliyoruz.

Jayson Knox Hakkında

Hiç kimse yaşam yolunun sizi nerelere yönlendireceğini bilemez…

Jayson Knox’da bu sözün vücut bulmuş hâli. Kariyer yolculuğu Texas’ın batısında küçük bir kasabada bir aile işletmesinde başlayan Jayson’ın dünyanın dört bir yanında farklı görevler üstleneceğini kim bilebilirdi ki? İşletme ve STK’larda kırk yılı aşkın deneyim ve üç uluslararası girişimden sonra Jayson, son yıllarda odağını yeni nesil liderlere mentorluk yapmaya ve onları yetiştirmeye adamış durumda. Yıllar içerisinde yöneticilerle çalışmalarını artan ölçüde çoğaltmış ve özellikle sağlıklı liderlik ekipleri oluşturmak konusuna odaklanmış olan Jayson, şu anda, üçü uluslararası şirket olmak üzere beş farklı kurumun yönetim kurulunda görev alıyor. 2014’te kurumsal liderlik yetkinliklerini geliştirmeye odaklı bir kurum olan The Pacific Institute ortaklığında kendi danışmanlık şirketinin İstanbul şubesini açmıştır.

Türkiye’de yabancı bir girişim kurmak için en ideal zaman bu tarihler olmasa da Jayson’ı motive eden şey, bu yeni meydan okuyuşun kendisine on yılı aşkın süredir Türkiye’de mutlu bir yaşam süren ve öğretmenlik yapmakta olan çocukları ve üç torunuyla daha fazla vakit geçirmesi için olanak sağlamasıydı. Pandemiyle birlikte Jayson TPI Türkiye kapısının kapanışını gerçekleştirmiştir. Eşiyle birlikte hayatlarının ikinci baharlarına giren Jayson uluslararası seyahatlerini azaltarak, Türkiye’deki ve Amerika’daki torunlarına daha çok zaman ayırmayı planlıyor. Genç liderler ile zamanını cömertçe paylaşarak yatırım yapmaya devam etmenin yanında Jayson şu sıralar yeni bir beceri edinmeye çalışıyor ve 1973 model, kırmızı üstü açılabilen bir Karmann Ghia’yı yeniden eski haline dönüştürmeyi deneyerek azminin sınırlarını zorluyor.