by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu: Aslında Koçluk…

Konuşmacı: 

Hatice Hardura – Profesyonel Erickson Koçu,Öğrenci Koçu, Biyoloji Öğretmeni

Günsel Arslanoğlu – Profesyonel Koç, Rehberlik ve Psikolojik Danışman

Tuba Öter – Profesyonel Koç, Özel Işıkkent Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı

Moderatör: 

Serkut Kızanlıklı – PCC, Eğitim Tasarım Uzmanı

Tarih : 25/11/2021

Saat : 19:00

Katılımcı kapasitesi: 500 kişi (Zoom)

Katılım Ege Bölgesine açıktır ve ücretsizdir.

Kayıt : ICF Türkiye web sitesinden kayıt

not: Icf Ege Bölge olarak her ayın son perşembesi buluşmalarımıza devam ediyoruz. Zamanın ruhu öğretmenler günü, koçlukta eğitim dünyası ve öğretmenleri buluşturmak istedik.

Hatice HARDURA

1992 yılında Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun oldum. 3 yıl özel dershanede çalıştım. 1995 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 15 yıl Sınıf Öğretmeni 12 yıl Biyoloji Öğretmeni olarak görev yaparak 2021 temmuz itibariyle emekli oldum.

1999 yılında Osmangazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Genel Biyoloji alanında Yüksek Lisans yaptım.

İkinci Üniversite kapsamında 2015 yılında Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldum.

Şubat 2010 tarihi itibariyle Öğretmenin mesleki ve kişisel gelişimini hedefleme amacıyla kurulmuş bir Sivil Toplum Kuruluşu olan Öğretmen Akademisi Vakfı’nda Kısmi Zamanlı Eğitmenim. Öğretmen Akademisi Vakfı bünyesinde Eğitmenlik, Süpervizörlük, Mentörlük ve Meslektaş Koçluğu yapmaktayım.

2015 Haziran tarihi itibariyle de Öğretmenin mesleki ve kişisel gelişimini hedefleme amacıyla kurulmuş Eğitimde Kalite ve İşbirliği Platformu ‘’EKİP’’ bünyesinde eğitmenim. ‘’Eğitimde Koçluk Uygulamaları’’ modülüm ile koçluk anlamında farkındalık kazandırmak amaçlı özel okullara eğitim vermekteyim.

Erickson College International tarafından verilen The Art & Science of Coaching ” Koçluğun Sanatı ve Bilimi” Sertifika programına katıldım. Modül I:”Motivasyon Yaratma” , Modül II: ”Yaratıcı Çözümler Üretme” , Modül III: ”Özdeğerler Koçluğu” ve Modül IV ü tamamlayarak uluslararası geçerli 128 saatlik ICF onaylı Certificate of Completion  alarak Uluslararası Profesyonel Koç ünvanı kazandım.(2016)

Erickson College International tarafından verilen NLP Practitioner Completion programına katılarak NLP Practitioner Completion Certificate aldım.

ICF üyesiyim. Öğrenci Koçluğu alanında çalışmalarıma devam etmekteyim…

Karşıyaka Soroptimist Kulübü üyesiyim. Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Eğitim Çalışma Koordinatörüyüm.

GÜNSEL ARSLANOĞLU

30.08.1985’te İzmir’de doğdu. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji bölümünden 2007 yılında mezun oldu. 2007 yılında Özel bir eğitim kurumunda Rehberlik Öğretmeni olarak çalışmaya başladı. 2010-2011 yılında Pamukkale Üniversitesinde Tezsiz yüksek lisans programına başlayarak pedagojik formasyonumu tamamladı.

2007 yılında başladığım eğitim hayatına çeşitli eğitim kurumlarında yer alarak devam etmekte. Bil Dershanesi, Uğur dershanesi, Sınav dershanelerinde deneyim kazandığım öğretmenlik hayatında Fen Bilimleri Kolejinde Rehberlik Öğretmeni olarak devam etmekte.

Felsefe derslerine girerek felsefeyi anlamlı, eğlenceli ve özünü kavratmak amacıyla P4C (Çocuklarla Felsefe ) Eğitimini aldı. Soruların, sorgulamanın hayatımızdaki önemi ve anlamını anlatmak amacıyla felsefeyi çocuk ve gençlere anlatarak derslerimizi verimli hale getirmeye çalışıyor.

2019 yılında ‘Profesyonel Koçluk Akademisi’ nden aldığım temel eğitim ile Koçluk eğitimini aldı. Koçluk ile ilgili çeşitli eğitimler alarak ‘Öğrenci Koçluğu- Kariyer Koçluğuna ‘ devam etmekte. Öğrendiğim teorik bilgileri pratikte de uygulamamı sağlayacak çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak tecrübeli koçlarla bir arada olup kendini bu alanda geliştirmeye çalışmakta. Amacı; pek çok okulda uygulanmaya başlayan ‘öğrenci koçluğu’ sistemini tüm öğrenciler ile tanıştırmak. Öğrencilere ‘Koçluk’ ile tanıştırmanın yanında öğretmenlere de koçluğu tanıtmak ve amaca uygun işleyişinin yerine getirilmesini hedeflemektedir.

Kendi kişisel gelişim yolculuğunda Eğiticinin Eğitimi, Sınav Kaygısı ile Baş etme, Zaman Yönetimi, Hızlı Okuma gibi eğitimlere katıldı.

İnsanları dinleyen, konuşmayı seven, empati yeteneği güçlü, sabırlı bir kişiliği var.

TUBA ÖTER

1998 yılında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun olan Tuba Öter, 1999-2009 yılları arasında çeşitli dershanelerde görev yaptı. Eğitim sektöründe 23 yılı geride bırakan Tuba Öter, 2009 yılından bu yana Işıkkent Eğitim Kampüsünde sırasıyla biyoloji öğretmenliği, fen bilimleri bölüm başkanlığı yaptıktan sonra 2014 yılından beri de müdür yardımcısı olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Mesleki gelişim için almış olduğu ulusal ve uluslararası eğitimler arasında Adler ve Erickson koçluk eğitimleri de yer almaktadır.
İçerisinde bulunduğu yüzyılın bilgi, tutum ve yaşam becerilerine sahip, bütünsel gelişebilen genç nesillerin yetişebilmesi ve daha iyi bir dünya için bir eğitimci olarak üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmekte ve gençlere yaşam yolculuklarında rehberlik ederek hayatlarına dokunabilmek için çalışmaktadır.