by ICF Türkiye ICF Türkiye

Değerli meslektaşlarımız,

ICF Türkiye’nin Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) katılımı ve sponsorluğunda Akdeniz Üniversitesi Kariyer Merkezi ile birlikte çalışmalarına start verdiği iş insanlarının ve genç kadın öğrencilerin kariyer yolculuğuna ışık tutacak “Anahtar” koçluk projesini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

ANSİAD, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere, sanayici ve iş insanlarının sorunlarına sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci niteliklerini geliştirmek, çağdaş uygarlık hedefini esas alarak bölgesel ve sektörel potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için faaliyetlerde bulunmak, parlamenter, demokratik, laik ve etkin hukuk devleti anlayışı içinde, sivil toplumun kurumsallaşması, rekabetçi ve güçlü girişimciliğin yaygınlaşması için çalışmak amacıyla 1990’yılında kurulan ve hali hazırda 150’yi aşkın üyesi ve çalışanları ile Türkiye’nin ve bölgenin sayılı SİAD’larından biridir.

Akdeniz Üniversitesi Kariyer Merkezi ise Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin mezuniyet öncesinde iş dünyasını tanımalarını sağlayarak, mezun olduklarında profesyonel hayata bilinçli şekilde geçiş yapmalarına yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir platform ve koordinasyon merkezidir. Kişilik özellikleri, yetenek, beceri ve mesleki ilgileri ile uyumlu kariyer planı geliştirmelerine rehberlik etmeyi hedefleyen merkezin temel amacı öğrencilerin kendilerini ve karşılarına çıkacak seçenekleri önceden tanımış ve tanımlamış, farkındalığı yüksek bireyler olarak mezun olmalarını sağlamaktır.

Uluslararası Koçluk Federasyonu – ICF olarak “Bugünün ve Geleceğin Liderleri” mottosundan hareketle günümüzün belirsiz ve karmaşık ortamlarında özellikle önemli olanın, kişisel ve mesleki potansiyeli en üst düzeye çıkarmak olmasında yola çıkarak; düşünmeye ve gelişime teşvik eden ve yaratıcı bir süreçte koçluk zemini hazırlayıp nice kapılar açacağına inandığımız “Anahtar” projemizi hayata geçirmekten dolayı çok mutluyuz.

Sürecin, koçluk alanların liderlik becerilerini pekiştirmesine ve geliştirmesine imkan tanırken, potansiyellerini ortaya çıkararak, iş, kariyer, okul ve özel yaşam ile ilgili görüşlerine önemli ölçüde yardımcı olmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda hem siz değerli koçlarımızın bu sürece eşlik etmesinin hem bugünün hem de geleceğin iş insanlarının hayatlarına yön vermelerinde, destek olacağına gönülden inanıyoruz.

Kariyer koçlarının,

 • ICF Türkiye aktif üyesi olması,
 • En az 125 saat ICF onaylı temel koçluk eğitimi almış olması,
 • En az 150 saat ücretli koçluk ve/veya sosyal projelerde koçluk deneyimi
 • En az 5 sene yöneticilik olmak üzere minimum 10 yıllık profesyonel iş deneyimi

Grup Koçlarının;

 • ICF Türkiye aktif üyesi olması,
 • En az 125 saat ICF onaylı temel koçluk eğitimi almış olması,
 • En az 16 saat ICF onaylı takım koçluğu eğitimi almış olması,
 • En az 150 saat ücretli koçluk ve/veya sosyal projelerde koçluk deneyimi
 • En az 25 saat takım/grup koçluk deneyimi
 • En az 5 sene yöneticilik olmak üzere minimum 10 yıllık profesyonel iş deneyimi

Tüm koçların;

 • ICF Türkiye Proje ve Araştırmalar Kurulu’nun düzenleyeceği proje tanıtım toplantısına katılması,
 • Eğitim ve deneyim belgelerini sunmaya hazır olması gerekmektedir.

Tüm koçlarımızın, ICF Türkiye Proje ve Araştırmalar Kurulu’nun düzenleyeceği proje tanıtım toplantısına katılması ve eğitim ve deneyim belgelerini sunmaya hazır olması gerekmektedir.

“Anahtar” koçluk projesinde gönüllü olmak için, 01 Kasım 2021 Pazartesi gün sonuna kadar, aşağıdaki link üzerinden başvuru formunu doldurarak kayıt yapabilirsiniz.

Projeye katılım şartlarını sağlayan üyelerimizden, Antalya Bölgesindeki koçlarımızın önceliklendirileceğini belirtmek isteriz. Covid-19 pandemi koşulları ve olası bölgesel mesafeler sebebiyle koçluk görüşmeleri dijital platform ve/veya telefon üzerinden yürütülecektir.

Sorularınız için, Proje Liderimiz Özge Saygün ile anahtar@icfturkey.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Sevgi ve Saygılarımızla,

Projeler ve Araştırma Kurulu

Başvuru Linki: https://forms.gle/tfhnneTYxdxitq9X6