by ICF Türkiye ICF Türkiye

Üyelere Özel İçerik

İçeriği görüntülemek için giriş yapınız

Konu: Akdeniz Bölge Toplantısı, Bir Koç Olarak İmajım

Konuşmacı: Burcu Topçu Ekelik, Profesyonel koç (ATC), Eğitmen, Danışman

Moderatör: Şeyma Mutlu Şekeroğlu, Profesyonel Koç, Psikolog

Tarih : 10/05/2022

Saat : 20:00 – 21:30

Katılımcı kapasitesi: 500 kişi (Zoom)

CCEU: Kaynak Gelişimi kategorisinde 1,5 CCEU değerindedir.

ICF Akdeniz Bölge Temsilciliğinin katkılarıyla hazırlanan bir etkinliktir.

Yaşamda her şey hızla ilerlerken bir taraftan akılda kalmak istiyoruz. Ulaşılabilir olmak en başında “İmaj” kavramının oluşmasına bağlıdır. İmaj kavramının temelinde algılama ve algılanma yer almaktadır.

  • Kendimi nasıl algılıyorum?
  • Çevremde nasıl algılanıyorum?
  • Nasıl algılanmak istiyorum?

İmaj; bireyin içten dışa yaptığı bir yolculuktur. Bu yolculuğun bir hikayesi olmalıdır. Tıpkı kelebeğin hikayesi gibi. Bu bir dönüşüm yolculuğudur. Yol uzun, keyifli, zorlu fakat sonucunda başarılı olmalıdır ki yolda yürümeye değsin. Amaç ne olursa olsun, imaj temelde anlam arayan insanın varoluşunu göstermesidir.

10 Mayıs 2022 tarihinde Akdeniz Bölge Toplantısı webinarımızda Bir Koç Olarak İmajım temalı konuşmasında Burcu Ekelik, koçluk yolculuğunda etkili imaj yönetimi yapabilmek için farkındalık oluşturmak amaçlı bilgi paylaşımı yapacaktır. Özü yansıtan, özden gelen bir imaj yolculuğuna çıkmak için sizleri bekliyoruz!

 

Burcu Topçu Ekelik Kimdir?

Burcu Topcu Ekelik , 2009 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine 1999 yılında YKM Antalya Mağazaları’nda, asistan olarak başlayan Burcu Topcu Ekelik, sonrasında T.Garanti Bankası A.Ş.’de kredi tahsis, Ticari ve KOBİ Bankacılığı alanlarında uzman ve yöneticilik gibi görevler üstlenmiştir. Koçlukla 2019 yılında tanışan Ekelik, Profesyonel Koçluk, İleri Düzey Koçluk, Takım ve Yönetici Koçluğu, Points Of You Fotoğrafla Koçluk, Çocuk Koçluk Oyunları, konularında eğitimler almış ve Takım ve Yönetici Koçluğu, Gelişim ve Değişim alanlarında uzmanlaşmıştır. Hâli hazırda Be U Koçluk, Eğitim, Danışmanlık firmasının kurucusu olarak koçluk, eğitmenlik ve danışmanlık görevlerini sürdüren Burcu Topcu Ekelik aynı zamanda bir eş ve bir annedir. Hayatta sevgi, paylaşım, öğrenme sevgisi ile bütünlüğe hizmet etmeyi yaşam amacı olarak görmektedir.