by ICF Türkiye ICF Türkiye

Üyelere Özel İçerik

İçeriği görüntülemek için giriş yapınız

Konu: 29 Haziran Türkiye Koçluk Günü’nde Koçluğun Sanatında Yolculuk

Konuşmacı: Dr.Zerrin Başer MCC, Denge Merkezi – Erickson Coaching Turkiye

Moderatör: Uğur Eroğul, ICF Ege Bölge Çalışma Kurulu Üyesi

Tarih : 29/06/2022

Saat : 18:30 – 20:00

CCEU: Temel Yetkinlik kategorisinde 1,5 CCEU değerindedir.

Kontenjan: 100. ICF Ege Bölge Temsilciliğinin katkılarıyla hazırlanan bir etkinliktir.

Bu toplantı, koçluk yolculuğuna çıkmış olan koçların bu yolculukta hem koç olarak kendilerinin ve hem de koçluk yaptıkları kişilerin özgünlüklerine yönelik farklı bir bakış açısı kazanarak derinleşmelerine destek olacaktır.

Dr. Zerrin Başer Hakkında

Konuğumuz, Robert Koleji’nin ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş ve Aile Hekimliği Uzmanlık ihtisası yapmıştır.
2004 yılında Denge Merkezi Danışmanlık şirketini Ankara’da kurmuş, 2010’da İstanbul şubesini açmıştır. Dr. Zerrin Başer, yaklaşık 24 yıldır bireysel ve kurumsal gelişim alanında da çalışmakta olup, özellikle kişi ve kurumların potansiyellerini ortaya çıkaran bütünsel metodolojileri, değer ve insan odaklı sistem yaklaşımlarını ve verimli takım süreçlerine yönelik bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Temmuz 2008’den itibaren Kanada Merkezli Erickson Coaching International’ın Türkiye yapılanmasının temsilciliği ve sorumluluğunu yürütmektedir. Erickson Cocahing International uluslararası eğitmen ve danışma kurulu kadrosunda olan Dr. Başer, Avrupa Ülkelerinde uluslararası eğitmen, danışman, takım koçu ve koç olarak hizmet sunmaktadır.
Özellikle üst düzey yönetici ve liderlere yönelik koçluk hizmetleri, liderlik programları uygulamakta, profesyonel koçluk mesleğinin Türkiye’de ve dünyada gelişimi için çalışmalar yapmaktadır. Denge Merkezi Eğitim Danışmanlık çatısı altında özellikle “Değer Odaklı İnsan Gelişimi” penceresinden kurumlar ve organizasyonlara yönetsel beceriler, koçluk, üst yönetim takım koçluğu, koçluk bakış açısı ile mentörlük gibi gelişim projeleri yürütmektedir. İnsanın liderlik potansiyelini ortaya çıkarmak üzere lider modellemeleri, üst düzey yönetici koçluğu ve mentörlük hizmetleri sunmaktadır.

“Liderlik” üzerine kitap yazmakta ve geleceğin liderliği ağırlıklı “esinlendiren konuşmalar” yapmakta olan konuğumuz, son dönemlerde yeni nesil organizasyonlar ve gelişim süreçleri üzerine çalışmaktadır. Derin ve destekleyici koç konumunu güçlendirmek için düzenli eğitimlere katılarak ve profesyonel olarak koçluk alarak kendi üzerinde çalışmaktadır.

8500 saatten fazla koçluk, 15.000 saatten fazla eğitmenlik deneyimi olan Dr. Başer MCC unvanına sahiptir.