by ICF Türkiye ICF Türkiye

Toplumların eğitime ve eğitmenlere olan ihtiyacının değerini bilerek, ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı)’ nın değerli eğitmenlerinin emeklerini Koçlukla zenginleştirmek adına sizleri yeniden bu güzel amacın bir parçası olmaya davet ediyoruz.

2015 yılında ilk fazını gerçekleştirdiğimiz ‘Eğitime Destek Geleceğe Yatırım’ projemizin 3. fazını başlatarak ülkemizin eğitim sistemine sizlerin katkısı ile destek vermeyi ve ICF olarak sürdürülebilirlik değerimizi hep beraber yaşatmayı amaçlıyoruz.

Öğretmen Akademisi Vakfı, eğitimcilere destek sağlamak amacıyla  bu alana odaklanmış ilk ve tek sivil toplum kuruluşudur. Ülkemizde düşünen, sorgulayan ve araştıran bir eğitim modelinin uygulanmasına katkıda bulunmak amacıyla, projeler yürüten ÖRAV, 6  yılda Türkiye’nin yaklaşık tüm illerinde 80,000’den fazla eğitimcinin kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmeleri için destek vermektedir.

Projemiz kapsamında, koçluk hizmeti sağlarken, eğitmen ve öğretmenlerimizin mesleki/kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak geleceğe pozitif bir tohum atmış olacaksınız.

Proje Kapsamı

  • Proje katılımcısı ÖRAV Kısmı Zamanlı Eğitmenlerine (KTE) / öğretmenlerine, ICF üyesi koçlar tarafından, 1 tanışma / uyum seansı + 6 adet ücretsiz koçluk seansı hizmeti verilecektir.
  • Projeye katılmak isteyen üyelerimizden oluşacak koçluk havuzu ÖRAV katılımcılarına iletilecek ve her danışan maksimum iki koç ile tanışma / uyum görüşmesinden sonra (ilk görüşmede uyum sağlanıyorsa ikinci görüşme olmayacak şekilde),  çalışmak istediği koçu seçebilecektir.
  • Katılan gönüllü koçların, maksimum 3 danışana hizmet vererek projeye katkı sağlamaları söz konusudur.
  • Proje 4 Ocak 2018 de başlayacak, 15 Mayıs 2018 de sona erecektir.

Katılım Kriterleri

  • ICF Türkiye aktif üyesi olmak,
  • En az 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olmak,
  • En az 90 saat koçluk deneyimine sahip olmak.

Başvurularınızı 28 Aralık 2017 tarihine kadar, Proje Liderimiz Seda Zabıtçı seda@zabitci.com adresine iletebilirsiniz.